خرید یو پی اس UPS

راهنمای خرید یو پی اس UPS :موارد مهم خرید یو یی اس copy

برای خرید دستگاه یو پی اس UPS باید در  محاسبه توان دستگاه یو پی اس و مقدار بک آپ تایم مورد نیاز دقت نمود . لازم به ذکر است که از دستگاههای یو پی اس UPS با کیفیت و دارای استانداردهای معتبر استفاده نمود . یکی از عمده ترین عملکردهای دستگاه یو پی اس ، تثبیت ولتاژ و حذف نویز و نوسانات برق شهر می باشد .
در زمان خرید یو پی اس UPS باید به مقدار دامنه ولتاژ ورودی دستگاه باید توجه داشت . بدین معنا که دستگاه یو پی اس UPS توانایی کارکرد با چه رنج حداقل و حداکثری ولتاژ می باشد . هرچقدر دامنه این مقدار باز و بیشتر باشد ، مقدار کارایی دستگاه برای تثبیت ولتاژ آن بیشتر است .با توجه به این توضیحات دستگاه یو پی اس ، قابل استفاده درمراکز صنعتی و نیمه صنعتی و مسکونی با نوسانات ولتاژ بالاتر می باشد .

مواردی که درخرید یو پی اس باید دقت کرد :

فیلترهای حفاظتی :

حتماً دستگاه یو پی اس UPS مورد نظر باید دارای فیلترهای حفاظتی مناسبی باشد . در مقابل جریان و ولتاژ اضافه اتصال در خروجی – ولتاژ بالا « High Voltage» – رعد وبرق و نویزهای شدید باشد . در این صورت آسیبی به دستگاه مصرف کننده وارد نگردد . موضوعی که در کیفیت دستگاه یوپی اس UPS بسیار هائز اهمیت می باشد مقدار ضریب توان و مقدار راندمان دستگاه یوپی اس UPS می باشد .
بدین صورت که هرچه دستگاه UPS با تکنولوژی جدید و از المان ها و قطعات با کیفیت تر و دارای استانداردهای معتبر استفاده کرده باشد مقدار تلفات و گرمای داخلی دستگاه پایین تر خواهد بود . درنتیجه دستگاه ضریب توان وراندمان بالا و قابل قبولی خواهد داشت . این امر باعث می گردد که مصرف برق کمتر و دستگاه یو پی اس UPS دارای طول عمر بیشتری باشد .

فرکانس ورودی و خروجی  یو پی اس :

مسائله دیگر مقدار دامنه فرکانس ورودی می باشد بدین معنا که دستگاه یو پی اس UPS بتواند حداکثر تغییرات فرکانس را تحمل و به روند کاری خود را ادامه میدهد و در مواردی که یو پی اس UPS بخواهد به موتور دیزل و یا هر نوع از ژنراتورها سینک شود با توجه به اینکه معمولا فرکانس خروجی ژنراتورها دارای نوسانات می باشد حتما باید از یو پی اس UPS با دامنه باز فرکانس ورودی استفاده گردد .

شارژر و باتری یو پی اس :

 همانطور که می دانید عملکرد شارژر دستگاه یو پی اس UPS بسیار مهم است . این امر باعث بالا رفتن عمر مفید باتریها و مقدار بکاپ تایم می شود که شارژرهای نسل جدید قابلیت مدیریت بیشترفته باتری (ABM)  می شود . که برای کنترل شارژ، دشارژ و جلوگیری از تخلیه بیش از حد باتری و شارژ سریع طراحی شده اند .

صفحه نمایش یو پی اس (LCD UPS) :

صفحه نمایش دستگاههای یو پی اس « LCD UPS» نیز امروزه دارای قابلیت های بیشتری شده اند . در آنها مقدار ولتاژ ، جریان ،  فرکانس ورودی و خروجی و دمای داخلی دستگاه ، توان و غیره به نمایش در می آیند . در برخی از مدل دستگاهها LCD ها به صورت لمسی (touch) هستند .
این صفحه نمایش یو پی اس قابلیت تنظیم پارامترهای مانند ولتاژ خروجی ، استارت خودکار، انتخاب ولتاژباتری برای خاموش شدن دستگاه (EOD)  ،حالت بای پس ، فرکانس و حالت  ECO و غیره می باشند .
نحوه کار صفحه نمایش را در اینجا مشاهده فرمایید.

مشخصات فنی و جدول یو پی اس :

در تمامی موارد ذکر شده می توان به جدول و مشخصات فنی دستگاه یو پی اس UPS مراجعه نمود .میتوان موارد فوق را بررسی نمود  و با توجه به مرغوبیت بالای دستگاههای یوپی اس UPS این شرکت و رعایت تمامی آیتم های قید شده با توجه به استاندارد های جهانی می توان انتخاب مناسبی برای خرید یوپی اس UPS باشد .
در توان های بالاتر و در مدلهای دستگاه های یو پی اس UPS صنعتی و سه فاز و برای دستگاههای حساس و دستگاههای پزشکی آزمایشگاه  ، حتما در موقع خرید با کارشناسان فنی این شرکت تماس حاصل نماید تا بهترین پیشنهاد برای خرید یو پی اس UPS با توجه به نوع مصرف و محل قرارگیری ارائه گردد .
 
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟