تابلوی برق یو پی اس

تابلو های برق یو پی اس درواقع یک نوع تابلوی توزیع بوده و برق ورودی و خروجی دستگاه ups  را کنترل می نماید که با توجه به توان و تعداد فاز ورودی و خروجی  دستگاه طراحی و ساخته می شوند که این تابلوها دارای کلید و فیوزهای الکتریکی جهت امنیت و کنترل بیشتر بوده  که در صورت نیازو اضطرارمی توان برق ورودی و خروجی ups را قطع کرد و در صورتیکه مشکلی در سیستم برقی باشد، فیوزهای داخل تابلو، برق را به صورت خودکار قطع نموده تا مشکل برای ups  و مصرف کننده ها به وجود نیاید.

بای پس یو پی اس (ups bypass)

بای پس یو پی اس

باتوجه به اینکه اکثر یو پی اس های مدل سه فازدارای کلید بای پس می باشند که در صورت نیاز و یا بروز مشکل با استفاده از این کلید می توان به راحتی ورودی ups  را به خروجی آن متصل نمود و در بعضی از مدل های ups دارای کلید اتوماتیک بای پس Automatic bypass می باشد که در صورت لزوم به صورت خودکار دستگاه در حالت بای پس قرار می گیرد .

تابلوی بای پس یو پی اس

(ups Panel bypass) 

با توجه به اینکه یو پی اس دارای کلید بای پس می باشد چرا باید از تابلوی بای پس یو پی اس استفاده نمود ؟

علت استفاده از تابلوی بای پس برای ups برای زمانی می باشد که دستگاه upsدچار مشکل شده،در این حالت می توان توسط کلید بای پس تابلوی یو پی اس، دستگاه ups را کاملا از مدارخارج کرده و برق ورودی را به مصرف کننده های اصلی متصل نمود و دستگاه براحتی قابلیت چکاب و بازدید و تعمیر و تعویض را دارد .

طراحی و ساخت تابلوی برق یو پی اس

طراحی و ساخت تابلوی برق ups همانطور که گفته شد با توجه به نوع یو پی اس و بار مصرفی و با توجه به نیاز برای هر محل طراحی وساخته شود.

مواردی که باید در تابلوی ups  رعایت شود

در این تابلوها حتما باید ازقطعات و کلید و فیوزهای اورجینال با توان مناسب استفاده گردد  و در ورودی و خروجی تابلو حتما فیوز مناسب قرار گیرد و تاکید می گردد حتما نول ورودی از خروجی کاملا مجزا و ایزوله بوده  وبرای همین منظورکلید گردان بای پس قابلیت قطع نول را داشته باشد وحتما تابلو به سیستم ارت متصل بوده و در ضمن، ترجیها تابلو دارای نمایشگر ولتاژ و جریان ورودی و خروجی باشد .

 
×

سلام

برای ارائه مشاوره و راهنمایی پیام بگذارید info@eamentavan.ir

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟