نحوه کار با یو پی اس

استفاده صحیح از یو پی اس

نحوه کار با یو پی اس : برای استفاده بهینه و صحیح از دستگاه یو پی اس در مراکز و مجموعه های بزرگ حتما حداقل یک نفر به عنوان مسئول دستگاه یو پی اس UPS انتخاب گردد . این شخص باید دفترچه راهنمای مربوط به دستگاه را به طور کامل مطالعه نماید . و تمامی موارد قید شده اعم از، دما و میزان رطوبت ، محل قرارگیری و وضعیت تابلو برق ورودی و خروجی و سیستم ارت و مقدار بار مصرفی و غیره  به طور کامل کنترل نماید . تا بتوان از حد اکثر طول عمرمفید دستگاها و باتریها استفاده نمود .نرم‌افزار مدیریت دستگاه
در ضمن دستگاه های یو پی اس دارای نرم‌افزار مدیریت جهت اتصال به کامپیوتر توسط پورت RS232 و یا USB بوده است . که با آموزش به کاربر می تواند تمام آیتم های لازم را مانیتورینگ نماید . که در صورت نیاز بعضی از پارامترها را تغییر دهد . مانند فعال کردن «خاموش شدن دستگاه یو پی اس »در زمانی که بار مصرفی به آن متصل نیست .  یا خاموش کردن کامپیوتر متصل به خروجی یو پی اس (Shut Down) قبل از اتمام ولتاژ باتری یو پی اس و غیره ...
دستگاه یو پی اس دارای قابلیت نصب برد SNMP را هم دارند . که در صورت نصب این برد به دستگاه یو پی اسUPS ، دستگاهها تحت شبکه اینترنت خواهد بود . لذا کاربر با آموزش لازم می تواند از راه دور دستگاه یو پی اس را مانیتورینگ و مدیریت نماید .
برای آموزش بهتر کاربر با دستگاه یو پی اس فیلم های آموزشی تهیه شده که تمامی موارد لازم در آن نمایش داده شده است . در ضمن فیلم های آموزشی جهت نصب و راه اندازی یو پی اس و کابینت باتری نیز در سایت موجود می باشد . علاقه‌مندان می‌توانند از این فیلم استفاده نمایند .

آموزش کار با یو پی اس

جهت ارائه خدمات بهتر ، آموزش های لازم جهت کارکرد و نگهداری  صحیح برای  دستگاههای یو پی اس ،پس  از نصب  و  راه اندازی ، به کاربران آن مجموعه داده می شود . این آموزش ها شامل :
۱آموزش کار با یو پی اس-آشنایی با عملکرد lcd
۲-آشنایی با آلارم ها
۳-آشنایی با فالت های احتمالی
۴- بررسی وضعیت بصورت دوره ای
۵- کنترل پارمترهای ورودی و خروجی
۶- تماس با پشتیبانی در مواقع ضروری
۷- نحوه نگهداری و استفاده بهتر از دستگاه

دفترچه راهنمای یو پی اس

برای استفاده صحیح  و بهینه ازدستگاه یو پی اس ، باید از دفترچه راهنمای آن استفاده نمود . که در آن نحوۀ صحیح نصب و راه اندازی محل قرارگیری و نحوه کابل کشی و عملکرد صحیح طبق استاندارد و موارد ایمنی و نحوۀ کارکرد و حفظ و نگهداری آن به طور کامل و دقیق قید شده است . که با رعایت این موارد می توان به روش صحیح و اصولی از دستگاه یو پی اس استفاده نمود .
اگر دستگاههای یوپی اس ( فالت خرابی ) یا آلارم خاصی نشان دهد ، کاربر می تواند با شماره فالت به دفترچه راهنما مراجعه نماید و مشکل به وجود آمده را بررسی و در صورت امکان آنرا رفع نماید . و در غیر اینصورت برای رفع مشکل  با پشتیبانی تماس حاصل نمایند، تا مشکل به سرعت مرتفع گردد .
*همیشه دفترچه راهنما در دسترس بوده و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید تا در صورت بروز مشکل سریع بتوان به آن مراجعه نمود.
 
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟