یو پی اس خانگی

یو پی اس خانگی چیست ؟

همانطور که می دانیم دستگاههای یو پی اس (منبع تغذیه) دارای توان محدودی هستند . یو پی اس خانگی بار مصرفی با توان بالا را نمی توانند تحمل کنند . از این رو دستگاههایی که معمولاً بار سوئیچینگ و یا دستگاههای حساس الکترونیکی هستند را باید به یو پی اس وصل کرد . البته دستگاههایی مانند یخچال ، لباسشویی و ظرفشویی و دستگاههای موتوری ( سلفی ) را باید به دستگاههای استابلایزر متصل نمود.
معمولا برای مصارف خانگی از یو پی اس های تک فاز مدل لاین اینترکتیو UPS LINE INTERACTIVE استفاده می گردد . این مدل از دستگاهها عمدتا از توان ۶۰۰ ولت آمپر(VA) تا ۳۰۰۰ ولت آمپ (VA) یا ۳KVA می باشند .

موارد استفاده از یو پی اس در خانه :

برخی از وسایل برقی خانگی حساس که میتوان آنها را به یو پی اس متصل کرد عبارتند از:
کامپیوتر (PC) ، سیستم صوتی تصویری، دوربین مدار بسته ، درب اتوماتیک
با توجه به بار مصرفی این وسایل عمدتاً یو پی اس ups  مورد نظر دستگاهها کوچک می باشد .  توان  مورد  نیاز مصرقی با  یو پی اس۶۰۰ ولت تا ۳۰۰۰ آمپر می باشد .البته  بستگی  به  مقدار  زمان  مورد  نیاز برق دهی  می توان  باتری آنها  را  انتخاب  کرد .  بطور مثال  برای استفاده  از  یک  عدد  کامپیوتر برای ۴۰  دقیقه  بکاپ  تایم  ( Backup  time )  میتوان  از  یو پی اس باتری داخل (internal ) استفاده نمود.

وظیفه یو پی اس در خانه :

یو پی اس خانگی

یو پی اس ها یا منبع تغذیه در زمان وجود برق شهر وظیفه اصلاح ولتاژ برق و حذف نویز و نوسانات برق شهر را دارند . با این توضیحات از دستگاههای حساس خانگی در برابر مشکلات برقی محافظت  می نماید .
یو پی اس در زمان قطع برق شهر ، خلاء نبود برق را جبران می نماید . بطور مثال در صورت نبود برق شهر درب اتوماتیک پارکینگ منزل باز و بسته نمی گردد .  با استفاده ازیو پی اس UPS میتوان در زمان اضطراری و نبود برق از وسیله نقلیه استفاده نمود .
عملکرد دوربین های مدار بسته نیز با قطعی و نبود برق ،درچار اختلال می شود . در این زمان یو پی اس می تواند نیاز به برق این دستگاه را مرتفع کند .
 
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟