تفاوت یو پی اس به استابلایزر

تفاوت یو پی اس به استابلایزر : برای جلوگیری از نویز و نوسانات برق شهر هم می توان از دستگاه استابلایزر (Stabilizer) و هم از دستگاه یو پی اس (UPS) استفاده نمود . ولی استابلایزرها نمی توانند مانع از آسیب های جدی حاصل از قطع ناگهانی برق شهر برای دستگاههای خاص ( آزمایشگاهی، پزشکی، انفورماتیک، سرور ها و …) بشوند.

در حالی که یو پی اس ها(ups) این نقیصه را برطرف می کند . البته توانایی جبران خلاء برق شهر را نیز دارند . همچنین مشکلاتی که در اثر قطع و وصل های پی در پی انجام می گیرد را مرتفع می نماید.

برتری یو پی اس به استابلایزر :

در ضمن یو پی اس (UPS) ها، دارای نرم افزاری هستند که توانایی نمایش فرکانس (Frequency)، ولتاژ (Voltage)، جریان برق ورودی و خروجی، بار مصرفی (Load)، مقدار شارژ باتری سیستم شما را دارند .

در صورت بروز مشکلات ازقبیل قطع برق یا نوسانات شدید ( پائین وبالا بودن ولتاژ شهر بیش از حد نرمال) آن را رفع می نماید . البته با دادن آلارم، هشدار می دهد . قابلیت دیگر این دستگاه Shutdown نمودن هوشمند دستگاه توسط کامپیوتر از طریق شبکه و اینترنت می باشد . (جهت حفظ اطلاعات کامپیوتر و حفاظت از سیستم های کامپیوتری) . لازم به ذکر است می توان از راه دورسیستم های پاور و یو پی اس UPS را کنترل و در زمان دلخواه آنها را خاموش کرد.

استابلایزرها (Stabilizer) توانایی بسیار بالایی در حذف نوسانات و تسطیح و تثبیت ولتاژ برق شهر دارند . ولی برای استفاده از امتیازات بالا با توجه به حساسیت بالای دستگاههای آزمایشگاهی، دستگاه یوپی اس UPS جهت مصارف پزشکی ، آزمایشگاهی ، سرور ها و دیتا سنترها پیشنهاد می گردد.

 
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟