یو پی اس و تجهیزات پزشکی

با توجه به حساسیت این نوع دستگاهها(تجهیزات پزشکی) هم از لحاظ مکانیزم فنی و سیستم برقی و الکترونیکی وهم از لحاظ نوع خدمات دهی که با سلامت و حیات انسانها در ارتباط می باشد بسیار حائز اهمیت است که این نوع دستگاهها تا حد امکان در حال کارکردن خاموش نشوند و با داشتن برق پایدار و بدون نویر ، نوسان و بدون هیچ گونه خطا و فالتی بتوانند در سیستم پزشکی و درمانی و سیستم های آزمایشگاهی و تشخیصی بهترین نحوه عملکرد را ارائه دهند .

از این رو باید توجه داشت که دستگاهای تجهیزات پزشکی را به هر دستگاه یو پی اس نمی توان متصل نمود .

یو پی اس مناسب تجهیزات پزشکی

یو پی اس مناسب تجهیزات پزشکی باید از لحاظ کیفی (quality) دارای تکنولوژی بالا بوده و دارای COSᵠو راندمان قابل قبولی باشد و چون ساختار دستگاهای مصرف کننده می تواند سلفی خازنی، اهمی و سوییچینگ و غیره باشد، بر همین اساس باید برای هر کدام از این مدل ها از یو پی اس مناسب استفاده نمود.

دستگاهای یو پی اس  upsدارای تکنولوژی های متفاوتی از جمله high frequency transformer less   و  low frequencytransformer base می باشند که کارشناسان این شرکت می توانند خریداران را در انتخاب UPS مناسب نسبت به نوع تجهیزات پزشکی راهنمایی نماید.

جلوگیری از خرابی دستگاهای تجهیزات پزشکی

از آنجایی که علل عمده خرابی دستگاههای برقی و الکترونیکی بر اثر مشکلات و نوسانات برق ورودی می باشد، بنابراین با استفاده از UPS مناسب و با داشتن برق سالم و پایدار( بدون نویز واعواج ) مشکلات موجود برای ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش بر دستگاههای حساس پزشکی و آزمایشگاهی به حداقل رسیده و راندمان و عمر دستگاه بیشتر می شود .

یو پی اس مناسب برای تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

باید توجه داشته باشید که به دلیل بالا بودن حساسیت دستگاه ها و تجهیزات پزشکی وآزمایشگاهی مانند (آنالیز آزمایشگاههای تشخیص طبی و تحقیقاتی و دستگا های تصویربرداری همچون سونوگرافی –اکوکاردیوگرافی – پانورکس – سنجش تراکم استخوان – رادیولوژی دیجیتال – ماموگرافی – CTSCAN ، MRI – تجهیزات بخش های ICU ، CCU ،  NICU ، اتاق های عمل و دستگاه های دیالیز) حتما یو پی اس باید مدل ON LINE DOUBLE CONVERSION با شکل موج کاملا سینوسی می باشد و قابلیت تثبیت ولتاژ و فرکانس با دامنه باز ولتاژ ورودی باشد باید استفاده شود .

دلیل استفاده از یو پی اس برای تجهیزات پزشکی

شایان ذکر است با توجه به تکنولوژی میکروپروسسوری دستگاه فوق و حساسیت بسیار بالای دستگاه ها برای داشتن :

۱ – نتایج دقیق تر ، بدون خطا

۲ – پیشگیری از آسیب سخت افزاری و نرم افزاری

۳ – همچنین صرفه جویی در مواد مصرفی دستگاهای آنالایزر

۴ – ذخیره سازی اطلاعات دستگاها ،

منطقی تر است از سیستمهای UPS تست شده توسط مهندسین پزشکی صاحب نظر ، کارشناسان فنی و کاربران دستگاه در مراکز مختلف درمانی استفاده گردد ، تا بتوان بهترین گزینه جهت حفظ و سلامتی دستگاه مورد نظر را انتخاب نمود.

 
×

سلام

برای ارائه مشاوره و راهنمایی پیام بگذارید info@eamentavan.ir

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟