قطعی برق و مشکلات آن
قطعی برق و اختلال در شبکه برق رسانی می تواند هزینه های قابل توجهی را برای کسب و کارها به همراه داشته و همچنین خسارت های غیر قابل جبران به دستگاههای برقی ما , وارد نماید و یا باعث از دست رفتن اطلاعات مهمی شود وبا توجه به مشکلات زیرساخت های تولید برق کشورو افزایش دما  ، پیشبینی می گردد مشکلات برق شهر در سال های آینده نیزادامه خواهد داشت. حال به برخی از مراکز  که در زمان قطعی برق با مشکل مواجه میشوند ، در ذیل ، اشاره می کنیم :
قطعی برق و بیمارستانها
همانطورکه برای همه روشن و پرواضح می باشد ، بیمارستان ها و مراکز تشخیصی و درمانی از حساسترین مراکزبوده که نوسانات و قطعی برق میتواند دستگاههای اکسیژن ساز ، اتاقهای عمل ، دستگاههای دیالیز و دیگر دستگاههای حساس پزشکی و آزمایشگاهی را با مشکلات بسیار جدی مواجه نماید و خسارات جانی جبران ناپزیری را به همراه داشته باشد.
قطعی برق و اختلال در عملکرد دستگاه ها
اختلال و نوسانات می تواند به دستگاههای حساس و حیاتی خسارت وارد کرده و اسیب جدی برای دست رفتن اطلاعات مهمی شود وبا توجه به مشکلات زیرساخت های تولید برق کشورو افزایش دما  ، پیشبینی می گردد مشکلات برق شهر در سال های آینده نیزادامه خواهد داشت. حال به برخی از مراکز  که در زمان قطعی برق با مشکل مواجه میشوند ، در ذیل ، اشاره می کنیم :
قطعی برق در منازل
قطعی برق در منازل می تواند مواردی مانند خاموشی در مکان های اضطراری (مانند راه پله های اضطراری ) ، یا باز نشدن درب اسانسور، بازوبسته نشدن درب های ورودی و خروجی ریموت دار ( در پارکینگ یا درب ورودی با کارت های الکترونیکی) را ایجاد نماید. نکته مهم دیگر ، دستگاهای اکسیژن ساز خانگی است که قطعی برق باعث ازکارافتادن آن می شود و برای بیمارانی که در خانه بستری هستند بسیار خطرساز می باشد.
قطعی برق در بانک ها
بانک ها برای اینکه همواره در تمامی ساعات شبانه روز با مشتریان خود در سراسر کشور در ارتباط باشند و نیاز به  تراکنش ها و ذخیره اطلاعات را در لحظه دارند ، باید به صورت مداوم با مراکز و دیتا سنترهای اصلی در ارتباط باشند تا شبکه گسترده بانکی بتواند این امور را به درستی و به موقع انجام دهد که در صورت نبود برق ، این ارتباط قطع و در برخی موارد امکان از بین رفتن اطلاعات نیز می باشد.
قطعی برق درسازمان ها و وزارت خانه ها
قطعی ناگهانی برق در مشاغل حساس در ادارات ،سازمان ها و وزارت خانه ها ،امکان اختلال در دیتاسنترها و کارکرد پرسنل و از بین رفتن اطلاعات را دربر دارد . درمراکز مانیتورینگ و امنیتی ، سیستم اعلام حریق و اعلام سرقت در شرایط حساس نیازمند برقی پایدارمی باشد تا کارایی خود را به درستی انجام دهند .
قطعی برق ، دورکاری و مدارس آنلاین
با توجه به شرایط فعلی وبرگزارآنلاین کلاس های مدارس ، دانشگاهها و موسسات آموزشی و نیز در ادارات ، سازمانها و شرکت ها که در بعضی از موارد کار به صورت دورکاری انجام می گردد که نوسانات و قطعی برق می تواند به سیستم آموزشی و روند کار ادارات ، آسیب وارد کرده و موجب اختلال دراین امر شود.

چگونه مشکلات قطعی برق را کمتر کنیم ؟

یکی از موثر ترین و کار آمد ترین روش ها برای جبران قطع و جایگزین نبود برق شهر، استفاده از دستگاههای یو پی اس (ups) منبع تغذیه بدون وقفه می باشد .چرا که یو پی اس (ups) مناسب ترین و سریع ترین جایگرین برای تامین برق و حفظ سلامتی دستگاهها و ذخیره اطلاعات می باشد و دستگاه   یو پی اس (ups) در ادارات ، بیمارستانها  ، مراکز امنیتی ، منازل وغیره مانع از ایجاد مشکلات ذکر شده می شود و تا زمان اتصال مجدد برق شهر ، پشتیبان بسیارمناسب برای قطع برق می باشد.

برخی از مزایای یو پی اس (ups) به شرح زیر می باشد :

 o محافظت از دستگاه ها و اطلاعات در برابر افزایش و یا افت ولتاژ ناگهانی برق ، نوسانات
o  در زمان قطع برق روشن ماندن دستگاههای مصرفی بدون ریست یا خاموش شدن
o امکان اتصال یو پی اس به  ژنراتورها : این امکان باعث می گردد که زمان تاخیرجهت وصل شدن برق ژنراتور به مدار، توسط ups  جبران گردد (زمان قطعی برق به صفر میرسد)
o برق رسانی آنلاین و بدون وقفه به کامپیوتر یا سرور و دیتاسنترها
o احتمال خرابی دستگاههای مصرفی را بسیار کاهش می دهد
o ادامه فعالیت کاربران در هنگام قطعی برق و افزایش بهره وری در کار ، محافظت از اطلاعات
o فعال بودن سیستم های حفاظتی و امنیتی
o عاری از آلودگی هوا و آلودگی صوتی  

خرید یو پی اس(ups) :

در همین راستا شرکت ایمن توان با انواع دستگاه های یو پی اس (ups) و استابلایزر، در رنج ها و توان های مختلف (از ۱ KVA الی ۲۵۰ KVA) برای تمامی مصارف اعم از خانگی ،اداری ، صنعتی ، پزشکی . غیره ، آماده خدمت رسانی بوده و با توجه به نوع دستگاه و نیاز شما، کارشناسان  ما ،دستگاه یو پی اس (ups) مناسب را ارائه کرده و شما را در خرید مطمئن راهنمایی می کند .

نمونه ای از انواع دستگاه های یو پی اس این شرکت :

  1. یو پی اس لاین اینتراکتیو ups line interactive
  2. یو پی اس انلاین تک فاز به تک فاز ups online double conversion 1/1
  3. یو پی اس ترانس فورمر بیس ups Transformer base
  4. یو پی اس انلاین تک فاز به سه فاز ups online double conversion 1/3
  5. یو پی اس انلاین سه فاز ups online double conversion 3/3
  6. یو پی اس ماژولار ups modular
 

 

 

 
×

سلام

برای ارائه مشاوره و راهنمایی پیام بگذارید info@eamentavan.ir

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟