تفاوت یو پی اس به محافظ ولتاژ(استابلایزر)

برای جلوگیری از نویز و نوسانات برق شهر هم می توان از دستگاه استابلایزر (Stabilizer) و هم از دستگاه یو پی اس (UPS) استفاده نمود ولی استابلایزرها نمی توانند مانع از آسیب های جدی حاصل از قطع ناگهانی برق شهر برای دستگاههای خاص ( آزمایشگاهی، پزشکی، انفورماتیک، سرور ها و …) بشوند.

نوسانات برق

در حالی که نه تنها UPS ها این نقیصه را برطرف می کند بلکه توانایی جبران خلاء برق شهر را نیز دارند و همچنین مشکلاتی که در اثر قطع و وصل های پی در پی انجام می گیرد را مرتفع می نماید.

برتری یو پی اس به استابلایزر :

در ضمن یو پی اس (UPS) ها، دارای نرم افزاری هستند که توانایی نمایش فرکانس (Frequency)، ولتاژ (Voltage)، جریان برق ورودی و خروجی، بار مصرفی (Load)، مقدار شارژ باتری سیستم شما را دارند .

در صورت بروز مشکلات ازقبیل قطع برق یا نوسانات شدید ( پائین وبالا بودن ولتاژ شهر بیش از حد نرمال) آن را رفع نموده و یا با دادن آلارم، هشدار می دهد و قابلیت دیگر این دستگاه Shutdown نمودن هوشمند دستگاه توسط کامپیوتر از طریق شبکه و اینترنت می باشد (جهت حفظ اطلاعات کامپیوتر و حفاظت از سیستم های کامپیوتری) که می توان از راه دورسیستم های پاور و یو پی اس UPS را کنترل و در زمان دلخواه آنها را خاموش کرد.

تفاوت یو پی اس به استابلایزراستابلایزرها (Stabilizer) توانایی بسیار بالایی در حذف نوسانات و تسطیح و تثبیت ولتاژ برق شهر دارند ولی برای استفاده از امتیازات بالا با توجه به حساسیت بالای دستگاههای آزمایشگاهی، دستگاه یوپی اس UPS جهت مصارف پزشکی، آزمایشگاهی، سرور ها و دیتا سنترها پیشنهاد می گردد.

استابلایزر چیست؟
 
×

سلام

برای ارائه مشاوره و راهنمایی پیام بگذارید info@eamentavan.ir

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟