باطری مناسب یو پی اس Battery FOR UPS

یکی از مسائل مهم در زمان انتخاب یو پی اس مقدار زمان برق دهی (Back up time) در زمان قطع برق شهر می باشد که زمان دشارژباتری های یو پی اس نیز نامیده می شود که این امر رابطه مستقیم با تعداد و مقدار آمپر ساعت (AH) باتری ها یو پی اس دارد که در ذیل به هر دو از پارامترهای ذکر شده اشاره می کنیم .

هردستگاه یو پی اس نسبت به توان و مدل آن با ولتاژمستقیم (DC) مشخصی کار می کند که در مشخصات فنی دستگاه قید می شود بطور مثال یک دستگاه یوپی اس با توان VA3000 ( ولت آمپر ) در پلاک فنی یو پی اس ولتاژ DC آن ۴۸ ولت قید شده است . با توجه به اینکه عمدتاً باتریهای سیلدلید اسید که برای یوپی اس اختصاص داده می شود۱۲ولت می باشند باید ۴ عدد باتری یو پی اس ۱۲ولت را به صورت سری به هم متصل نمود تا ولتاژ ۴۸ ولت DC بدست آید ،در صورتیکه باتری های یو پی اس به صورت سری با هم متصل گردد ولتاژ کل باتریهای یو پی اس برابر است با جمع ولتاژ باتریها ولی مجموع آمپرDC به صورت ثابت باقی می ماند) .

فرمول تعداد باتری

تعداد باتری = ولتاژ DC یو پی اس / ولتاژ باتری یو پی اس (۱۲ ولت)

پس با این روش تعداد باتریها توسط کارخانه سازنده مشخص می گردد و همانطوریکه میدانیم باتریهای یو پی اس سیلد لید اسید ( Sealed Lead Acid ) دارای آمپر ساعتهای متفاوتی می باشند که برای تعیین بک آپ تایم مورد نیاز استفاده می گردد.

قیمت باتری یو پی اس
قیمت باتری یو پی اس
 
×

سلام

برای ارائه مشاوره و راهنمایی پیام بگذارید info@eamentavan.ir

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟