تعداد باتری یو پی اس Battery UPS

یکی از مسائل مهم در انتخاب یو پی اس مقدار زمان برق دهی (Back up time) در موقع قطع برق شهر می باشد که این امر رابطه مستقیم با تعداد و مقدارظرفیت (آمپر ساعت AH) باتری ها دارد که در ذیل به پارامترهای ذکر شده اشاره می کنیم .
هردستگاه یو پی اس نسبت به توان و مدل آن با مقدارولتاژ( مستقیم DC) مشخصی کار می کند که در مشخصات فنی دستگاه قید می شود بطور مثال دریک دستگاه یوپی اس با توان ۳۰۰۰ولت آمپر در پلاک فنی یو پی اس ، ولتاژ DC آن ۴۸ ولت قید شده است . با توجه به اینکه عمدتاً باتریهای سیلد لید اسید که برای یوپی اس اختصاص داده می شود۱۲ولت می باشند باید ۴ عدد باتری ۱۲ولت را به صورت سری به هم متصل نمود تا ولتاژ ۴۸ ولت DC بدست آید .
تعداد باتری = ولتاژDC یوپی اس/ ولتاژ باتری (۱۲ ولت ) پس با این روش ساده میتوان تعداد باتریها را از ولتاژ DC قید شده توسط کارخانه سازنده مشخص کرد .

همانطوریکه میدانیم باتریهای یو پی اس سیلد لید اسید ( Sealed Lead Acid ) دارای ظرفیت های (آمپرساعت ) متفاوتی می باشند که برای تعیین مقدار برق دهی ( بک آپ تایم) مورد نیاز باید از باتری مناسب استفاده گردد . که در مقاله ( محاسبه مقدار آمپر ساعت باتری سیلد لید اسید ) در ارتباط با نحوۀ محاسبه ظرفیت باتری به طور کامل توضیح داده شده است .

قیمت باتری یو پی اس
قیمت باتری یو پی اس
 
×

سلام

برای ارائه مشاوره و راهنمایی پیام بگذارید info@eamentavan.ir

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟